Jednym ze sposobów odzyskania należności od dłużnika jest windykacja z zaliczką. Na czym polega to rozwiązanie i jakie korzyści oferuje wierzycielowi? Odpowiedzi znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jak przebiega windykacja z zaliczką?

Odzyskiwanie długu to potencjalna droga przez mękę, szczególnie dla firm, które nie mają w tej materii żadnego doświadczenia. Nic dziwnego, że wierzyciele preferują oddać ten proces w ręce firmy windykacyjnej, niż tracić czas i zasoby na czynności obarczone ryzykiem niepowodzenia. Specjalistyczne podmioty windykacyjne mają w swoim portfolio różnorodne usługi. Jedną z nich jest tytułowa bohaterka dzisiejszego tekstu.

Firma niepotrafiąca odzyskać swoich pieniędzy od kontrahenta może mieć z tego tytułu kłopoty w płynnością finansową. Zamiast uzupełniać luki powstałe w wyniku zatorów płatniczych środkami z kredytu operacyjnego czy pożyczki, może skorzystać właśnie z windykacji z zaliczką. Na czym ona polega? Po podpisaniu umowy, firma windykacyjna natychmiast wypłaca wierzycielowi pewną część (np. 70%) windykowanej kwoty. Z tych środków przedsiębiorstwo może regulować swoje aktualne zobowiązania. Reszta kwoty zostanie przekazana wierzycielowi po zakończeniu procesu windykacyjnego i potrąceniu prowizji dla windykatora.

Profity z windykacji z zaliczką

Obiektywnym walorem takiego rozwiązania jest odzyskanie płynności finansowej i wszystkie korzyści wynikające z utrzymania cashflow. Firma korzystająca z opisywanej usługi może na bieżąco regulować swoje zobowiązania, bez konieczności ubiegania się o kredyt lub pożyczkę. Te instrumenty finansowe zwiększają zadłużenie przedsiębiorstwa, a ich uzyskanie wiąże się koniecznością przejścia przez czasochłonny proces weryfikacji przez pożyczkodawcę. W przypadku windykacji z wypłatą zaliczki może być wymagane zabezpieczenie materialne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/windykacja/ – Zapraszamy!

Comments are closed.