Jeśli jazda konna pochłania Cię bez reszty, warto zastanowić się nad startami w profesjonalnych zawodach. Pozwoli to na zdobywanie kolejnych doświadczeń, poznanie innych pasjonatów jeździectwa, ale też wypróbowanie swoich umiejętności na tle innych. By móc bez przeszkód startować w oficjalnych zawodach, konieczna jest Brązowa Odznaka Jeździecka. Czym jest i jak ją zdobyć?

Co to jest Brązowa Odznaka Jeździecka?

Brązowa Odznaka Jeździecka to jeden ze szczebli trzystopniowej odznaki jeździeckiej. System ten ma sprawdzać umiejętności jeździeckie zgodnie z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej. Niezbędna jest tu również wiedza teoretyczna z opieki stajennej oraz użytkowania konia. Brązowa Odznaka Jeździecka jest tu pierwszym szczeblem do zawodowej kariery – ubiegać się mogą o nią już siedmioletnie dzieci. Brązowa Odznaka Jeździecka uprawnia do startów w zawodach regionalnych do klasy L w skokach, jak również startów w zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżeniu. Dzięki Brązowej Odznace możliwe jest podejście do kursów Instruktora Rekreacji Ruchowej i Instruktora Jeździectwa Powszechnego PZJ. Warto wiedzieć, że bez Brązowej Odznaki Jeździeckiej możliwe jest startowanie wyłącznie w zawodach towarzyskich.

Brązowa Odznaka Jeździecka – jak wygląda egzamin?

Egzamin do Brązowej Odznaki Jeździeckiej obejmuje próbę ujeżdżeniową, próbę skokową oraz część teoretyczną, podczas której sprawdzana jest wiedza ogólna związana z opieką stajenną. Egzamin daje również świetną okazję do tego, aby w praktyce sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie. Po egzaminie istnieje możliwość przedyskutowania wyników z komisją egzaminacyjną i porozmawianie o tym, jakie elementy można w technice jazdy poprawić. Brązowa Odznaka Jeździecka to świetny start do profesjonalnego jeździectwa i kariery w tym sporcie!

Comments are closed.