Zarządcy dróg i firmy przeprowadzające remonty nawierzchni muszą dbać o to, aby przebudowa nie wpłynęła na bezpieczeństwo i płynność ruchu. W tym celu tworzy się projekt tymczasowej organizacji ruchu: wyznacza objazdy, wytycza się nowe pasy, projektuje zwężenia i montuje tymczasową sygnalizację. Każdy element montowany na jezdni musi być odpowiednio do niej zamocowany. Służą do tego specjalne bazy. Okazuje się, że za produkcję podstaw pod znaki drogowe odpowiada polska firma. Czym charakteryzują się proponowane rozwiązania?
Uniwersalne zabezpieczenie znaków
Nowoczesne podstawy drogowe zastępują niegdyś używane worki z piaskiem i betonowe bloki. Bazy zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewniały znakom odpowiednią stabilność, zajmowały minimum miejsca, a ich transport, składowanie i montaż nie przysparzał żadnych trudności.
Szczególnie dużą popularnością cieszą się produkty zaprojektowane przez polskich specjalistów. Solidne bazy wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe. Przemyślana konstrukcja sprawia, że znajdują one wszechstronne zastosowanie. Stabilne podstawy służą do zabezpieczania nie tylko klasycznych znaków, ale również wielkoformatowych tablic informacyjnych, słupków, pachołków, ogrodzeń ażurowych, tymczasowej sygnalizacji. Dzięki bazom każde pionowe oznaczenie jest stabilne niezależnie od panujących warunków pogodowych. Bazy mają modułową konstrukcję. Oznacza to, że można łączyć je w duże platformy bez użycia narzędzi. Aby sprawnie przetransportować dużą liczbę baz, wystarczy ułożyć je jedna na drugiej i wygodnie załadować do pojazdu.
Niezawodne PCV
Budulec baz nie jest przypadkowy. Wysokogatunkowe PCV jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury i woda. Odpowiednio wyprofilowana baza nie pęka, kiedy najedzie na nią samochód.
Podstawy pod znaki drogowe: produkcja z ekologicznych materiałów
Produkcja podstaw pod znaki drogowe odbywa się w polskich zakładach wdrażających ekologiczne metody. Podczas produkcji wysokiej jakości podstaw wykorzystywane są zniszczone i zużyte przewody. W procesie recyklingu powstaje z nich PCV – tworzywo sztuczne o całkiem nowych właściwościach.
Comments are closed.