Chcąc zmienić wygląd kuchni, warto zainspirować się propozycjami topowych projektantów mebli. Pokazują oni, jak zmienić klasyczne wnętrze w wyjątkową przestrzeń, która zachwycać będzie każdego dnia. Co warto wiedzieć o nowoczesnych kuchniach?

Jak tworzone są współcześnie meble kuchenne?

Obecnie zdecydowana większość mebli kuchennych tworzona jest z wysokiej jakości płyt meblowych o określonej grubości. Płyty takie tworzą zarówno fronty, jak i korpusy mebli. Płyty są zabezpieczone przed wnikaniem brudu, wilgocią i ścieraniem. Okrywają je dekory, laminaty i lakiery – zadaniem tych struktur jest lepsze zabezpieczenie wnętrza deski, jak również nadanie jej pożądanego wyglądu. Lakiery i laminaty dostępne są praktycznie w nieograniczonej palecie kolorów i wzorów. Płyty mogą być wykończone zarówno w macie, jak i z połyskiem. Ciekawym rozwiązaniem są dekory imitujące naturalne drewno. Takie wykończenie płyty meblowej nadaje jej oryginalnego wyglądu i pozwala na wykreowane wnętrza kuchennego w stylistyce loftowej czy skandynawskiej. Kolekcje mebli kuchennych zaskakują mnogością elementów. Znajdziemy w nich zarówno klasyczne elementy, takie jak szafki stojące i wiszące, jak również słupki, regały czy elementy pod zabudowę sprzętów AGD.

Aneks kuchenny – czy to dobre rozwiązanie?

Nowoczesna kuchnia to już nie tylko klasyczne wnętrze urządzone zgodnie z obowiązującą modą. Nowoczesna kuchnia to również aneks – rozwiązanie to stosowane jest przede wszystkim w mieszkaniach blokowych, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Funkcjonalnie zaaranżowany aneks pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków, ale też na przenikanie się funkcji pomieszczeń w jednej przestrzeni. By aneksowi nadać optycznej lekkości, warto postawić na przeszklone witryny ze szprosami.

 

Comments are closed.