Czapsy, a także oficerki jeździeckie – oto dwa rodzaje butów, które powinna mieć każda osoba, chcąca cieszyć się z jazdy konnej. Warto wiedzieć, jak powinny zostać dobrane tego rodzaju buty, aby były wygodne.

Czapsy – krótkie buty do jazdy konnej

Oficerki nie są tak wygodne, dlatego kto może, to z nich rezygnuje. Lepsze są te krótkie buty do jazdy konnej. Dlaczego? Ponieważ zakłada się je zdecydowanie szybciej i tak samo szybko się je zdejmuje. Ich dopasowanie jest tak samo ważne, jak dopasowanie bryczesów, czy też siodła do potrzeb jeźdźca. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że buty podczas jazdy nie będą cisnąć. Chyba nie ma nic gorszego, niż buty utrudniające przepływ krwi. Żadnej przyjemności z jazdy konnej nikt nie będzie miał. Jak więc widać, warto zwrócić uwagę na to, co zakłada się na nogi.

Z czego wykonane są buty?

Przeglądając ofertę sklepową, można zorientować się, że w ofercie znajdują się różnego rodzaju czapsy. Różnią się one nie tylko rozmiarami, czy też dedykacją dla płci. Tego rodzaju buty można podzielić chociażby ze względu na materiał wykonania. I tak można zakupić krótkie buty do jazdy konnej, które wykonane są z:

  • ze skóry naturalnej – wytrzymałe, eleganckie, dedykowane osobom posiadającym doświadczenie w siodle,
  • z zamszu – tanie, polecane osobom początkującym, bardzo często posiadają one dodatkowe wzmocnienie od strony łydki ,
  • ze skóry syntetycznej/ekoskóry – dedykowane dla osób, które są eko, wielką popularnością cieszą się buty w wersji… wegańskiej.

Comments are closed.