Na co zwracać uwagę podczas wyboru nowego kompletu garnków do naszej kuchni? Jaki zestaw garnków zaproponują nam dzisiaj topowi producenci? Warto pamiętać, że jakość garnków bezpośrednio przekłada się na jakość podawanych przez nas potraw. Jakie garnki pozwolą nam na realizowanie naszych kulinarnych marzeń? 

Zestaw garnków – przyjrzyj mu się z bliska!

Nowoczesne garnki zaskoczą nas pod wieloma względami – są one trwałe, zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami i dostosowane do potrzeb. Komplety garnków mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów – dobierzmy zestaw dopasowany do naszych potrzeb i gustu. Warto zwracać uwagę, że pokrywki traktowane są jako osobne elementy zestawu! 

Jak skonstruowane są nowoczesne garnki? Topowi producenci wykorzystują stal nierdzewną 18/10 – materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci czy korozję. Garnki te bez problemów możemy czyścić w zmywarkach automatycznych. Garnki stalowe posiadają w swoim dnie specjalistyczne dyski – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potrawy, jak również na oszczędność energii elektrycznej. Garnki tego typu możemy wykorzystywać na wszystkich typach kuchenek. Zestaw garnków uzupełniony jest o pokrywki ze szkła hartowanego – tworzywo to nie odpryskuje, nie jest podatne na ścieranie. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odparowanie pary wodnej.

Zestaw garnków z dodatkami

Nowoczesne garnki uzupełniane są o przydatne i funkcjonalne dodatki. Garnki posiadają lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów – elementy te z pewnością ułatwią codzienne gotowanie. O bezpieczeństwo użytkowników zadbają również antypoślizgowe uchwyty. 

Comments are closed.