Kupując drewniane meble ogrodowe, nie warto zdawać się na przypadek. Wyposażenie outdoorowe wykonane z naturalnych materiałów pod wpływem czynników zewnętrznych może szybko niszczeć. Trwałość nowych mebli w dużej mierze zależy od jakości ich budulca, czyli gatunku drewna. Jaki stół ogrodowy drewniany szczególnie dobrze zda egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź nasze rady!

Stół ogrodowy drewniany – mebel na długie lata

Stół ogrodowy drewniany jest popularnym i uniwersalnym wyposażeniem większości ogrodów. Drewno doskonale komponuje się z zielenią, jest solidne i długowieczne. Szczególnie dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmienną pogodę wyróżniają się modele z drewna tekowego. Materiał pozyskiwany z monumentalnej, rosnącej w azjatyckich lasach monsunowych teczyny zawiera w swoim składzie dużą ilość kwasu krzemowego i substancji oleistych. Dzięki nim surowiec jest bardzo twardy, nie chłonie wody i nie niszczeje pod wpływem kontaktu z promieniowaniem UV, wysoką i niską temperaturą, a nawet ostrymi środkami chemicznymi. Trwałość drewna tekowego jest niemal legendarna. W muzeach znajdziemy eksponaty z tego surowca liczące nawet tysiąc lat! Surowiec niegdyś wykorzystywany był do produkcji łodzi, a dzisiaj znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim.

Stoły drewniane i meble rattanowe Vimine – ekologiczny wybór

Efektowne, wytrzymałe i ekologiczne stoły ogrodowe drewniane kupisz w sklepie Vimine – producenta oferującego niebanalne, ręcznie produkowane meble i dodatki ogrodowe. Stoły z drewna i meble rattanowe Vimine powstają z surowców pozyskiwanych z ekologicznych źródeł – indonezyjskich plantacji zrównoważonego rozwoju oraz recyklingu. 

Comments are closed.