O ubezpieczeniach na życie i mienia mówi się dzisiaj bardzo dużo – przede wszystkim w kontekście ochrony własnego zdrowia, ale też zapewnienia bliskim komfortu. Oferta biur ubezpieczeniowych jest niezwykle szeroka i dostosowana do potrzeb różnych klientów. Jedną z propozycji jest ubezpieczenie szkolne, które dedykowane jest dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia. Jak działa takie ubezpieczenie?

Czy ubezpieczenie szkolne to dobre rozwiązanie?

O ubezpieczeniach szkolnych mówi się przede wszystkim na początku roku szkolnego w każdej placówce oświatowej. Jest to czas, kiedy placówkę odwiedzają przedstawiciele ubezpieczyciela i proponują ubezpieczenia grupowe. Duża ilość rodziców i opiekunów decyduje się na taką polisę, gdyż jest ona oferowana w atrakcyjnej cenie. Może się jednak okazać się, warunki polisy pozostawiają wiele do życzenia. W takich sytuacjach znacznie lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie szkolne indywidualne. Warto również pamiętać, że ubezpieczenie szkolne obejmuje czas spędzany zarówno w placówce szkolnej, jak i poza nią. Oznacza to, że ubezpieczenie chroni również w czasie wolnym od zajęć, w czasie ferii, wakacji. Warto też wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne może być wykupione dla dziecka tuz po urodzeniu. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie szkolne pamiętajmy, że możliwe jest rozszerzenie go o dodatkowe klauzule. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie oferty ubezpieczyciela do konkretnych potrzeb.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne pozwala na wypłatę gwarantowanych świadczeń w razie nieszczęśliwego wypadku lub też śmierci ubezpieczonego. W podstawowym wariancie ubezpieczenia znaleźć można też zwrot kosztów pomocy psychologa po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka, zwrot kosztów korepetycji, gdy ubezpieczone dziecko nie może pobierać nauki po nieszczęśliwym wypadku. Klauzule dodatkowe rozszerzają ubezpieczenie o odpowiedzialność za mienie powierzone na przechowanie do szatni w szkole czy zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych

 

 

Comments are closed.