Młodzież nie wyobraża sobie tego, żeby podczas wakacji letnich uczyć się. Dziesięć miesięcy zakuwania w szkolnej ławce im wystarczy. Wystarczy jednak zaoferować im, szkoleniowy obóz żeglarski 2023, aby przekonać się, że nauka nie musi wcale budzić negatywnych myśli.

Nauka żeglowania od A do Z

Róża Wiatrów zaprasza na obóz żeglarski Mazury, który pozwoli zaznajomić się z tematyką od A do Z. Bez obaw, wiedza przekazywana jest w takiej formie, że żaden uczestnik nie będzie miał problemów z nauką. Tym bardziej że zdobywanie nowych umiejętności okaże się także fascynującą przygodą. 

Przez dwa tygodnie młodzież poznaje nie tylko podstawy, ale bierze także udział w rejsach żeglarskich, jakie są koniecznością, jeżeli ktoś chciałby przystąpić do egzaminu na żeglarza jachtowego. Obóz żeglarski Mazury daje taką możliwość, którą można wykorzystać już po ukończeniu 14 roku życia. Chociaż, warto powiedzieć, że rejsy, jakie odbywać się będą przez cały okres wyjazdu, pozwalają na opanowanie umiejętności, jakie przydają się nie tylko do egzaminu. Prawdziwa żegluga pozwala dowiedzieć się wielu rzeczy ponad to, jakie w przyszłości będzie można wykorzystać podczas kolejnego egzaminu.

Rejsy żeglarskie na Mazurach

Na obóz żeglarski dla dzieci może przyjechać tak naprawdę każdy. W szczególności te osoby, jakie nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tym tematem, a bardzo chciałyby poznać ten temat. Nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności, ponieważ po to jest właśnie ten obóz żeglarski dla młodzieży. Uczestnicy wyjadą do swoich domów z głową pełną wiedzy, umiejętnościami, jakie będą mogli wykorzystać w przyszłości. 

Mówiąc o nabywaniu umiejętności można również wspomnieć o:

  • planowaniu trasy,
  • cumowaniu za pomocą różnych urządzeń cumowniczych,
  • stawiania i składania masztów w prawidłowy sposób, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia. 

Zajęcia dla żeglarzy

Niekiedy bywa tak, że w takich rejsach żeglarskich uczestniczą również osoby, jakie mają już wiedzę, która na dodatek poparta jest zdobytym patentem. Są one jednak na tyle żądne wiedzy, aby chcieć być jeszcze lepszym w tym, co robią. Przechodzą one całe szkolenie od podstaw – z tą jedynie różnicą, że na końcu już nie muszą przystępować do żadnego egzaminu. 

Zajęcia dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Te pierwsze odbywają się najczęściej na pokładzie, czasem w miejscach wybieranych “na dziko” (o ile aura na to pozwala). Część praktyczna to jacht i woda, gdzie można uczyć się także wykonywania prawidłowych więzów.



Comments are closed.