Oświetlenie w przedpokoju ma ogromne znaczenie. Nie tylko pozwala na swobodne poruszanie się po mieszkaniu, ale również stanowi ważny element dekoracyjny. Jak wybrać oświetlenie dla domu, by było praktyczne i jednocześnie eleganckie?

Oświetlenie górne

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Zdarza się również, że nie są proste lecz maja załamania. Nie jest to łatwe miejsce do skomponowania oświetlenia, które zapewni jasność w każdym zakamarku korytarza.

Wybierając oświetlenie do przedpokoju warto skoncentrować się na lampach liniowych, które rozjaśnią dużą część holu. W zależności od długości przedpokoju możemy wybrać 3 lub nawet 5 punktowe lampy. Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie punktowe. W zależności od długości przedpokoju można dobrać odpowiednią ilość oczek sufitowych.

Wybierając oświetlenie dla domu należy pamiętać, że jest to ważny element dekoracyjny wnętrza. Warto skusić się na zainstalowanie lamp, które będą gustowne i ciekawe. Do niskich mieszkań bardzo interesującym rozwiązaniem są plafony. Ich największą zaletą jest to, że mocno przylegają do sufitu, dzięki czemu sprawiają, że pomieszczenie optycznie się powiększa.

Montując plafon w przedpokoju należy zwrócić uwagę, czy jeden punkt świetlny poradzi sobie z rozproszeniem mroku w całym przedpokoju. Czasami warto zaryzykować i stworzyć kompozycję świetlną z kilku plafonów umieszczonych na suficie.

Oświetlenie dodatkowe

Wybierając oświetlenie do przedpokoju warto skorzystać również z kinkietów, które można umieścić w pobliżu lustra, które jest niezbędne w każdym korytarzu. Warto wybrać lampy z regulowanym kloszem, które umożliwią takie ustawienie światła, które pozwoli w pełni korzystać z lustra.

Wieszając kinkiety w przedpokoju można nimi oświetlić elegancki obraz, wieszak czy ścienną dekorację.

W przedpokojach, które są szerokie i ustawne można wykorzystać lampy podłogowe lub stołowe. Umieszczając lampę stojącą w rogu przedpokoju zyskamy elegancką dekorację. Ustawiając lampy stołowe na komodzie lub konsoli sprawimy, że delikatne światło wprowadzi subtelny urok do wnętrza.

Na konsoli można postawić jedną lampę, gdy korytarz jest krótki. Do długiego holu warto wykorzystać dwie lampy. Można ustawić je na konsoli symetrycznie lub wyłącznie z jednej strony. Należy jednak pamiętać, że jedna z lamp musi być wyższa.

Wybierając lampy stołowe i podłogowe do przedpokoju warto skoncentrować się na modelach, które zostały już wykorzystane w salonie. Dzięki temu oświetlenie dla domu będzie spójne. Mieszkanie będzie harmonijne i eleganckie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampy i oświetlenie domu.

Comments are closed.