Wielogodzinna praca w szpitalu, przychodni czy placówkach medycznych wymaga zarówno odpowiedniej wiedzy, jak i przygotowania związanego z odpowiednim ubiorem. Odzież medyczna zapewnia komfort pracy, nie krępuje ruchów, nierzadko stanowi również pierwszą barierę ochronną. Jak tworzona jest dzisiaj odzież medyczna?

Nowoczesna odzież ochronna z tkanin łączonych

Lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, ratownicy medyczni – specjaliści tych dziedzin codziennie stykają się z e skomplikowanymi zagadnieniami medycznymi. Aby móc pracować komfortowo ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej odzieży, która zapewni wygodę. Nowoczesna odzież medyczna tworzona jest z myślą o pracownikach ochrony zdrowia – wybierane są tkaniny łączące włókna syntetyczne oraz naturalne, co pozwala na uzyskanie materiałów wysokiej jakości. Podstawą są włókna bawełniane, które pozwalają na stałą cyrkulację powietrza i wentylowanie skóry – zagadnienie to jest szczególnie ważne w czasie upalnego lata. Elastan sprawia, że tkaniny stają się rozciągliwe, doskonale dopasowują się do sylwetki, nie krępują ruchów. Dodatek innych włókien sztucznych i syntetycznych sprawia, że materiały są trwalsze, ale też znacznie przyjemniejsze w dotyku dla skóry. Nie bez znaczenia jest trwałość materiałów w kontekście częstego prania – tkaniny nie odbarwiają się, nie są podatne na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. 

Odzież medyczna – jakie elementy wybrać?

Odzież medyczna daje szeroki wybór elementów, które mogą być noszone na co dzień, jak i na oficjalne spotkania. Najchętniej kupowane są bluzy, koszulki i spodnie, wykorzystywane na oddziałach czy też w przychodniach. Nie brak spódnic czy sukienek dla pań, które pozwalają na zachowanie elegancji podczas pracy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także żakiety. Osobnym zagadnieniem w kwestii odzieży dla medyków jest obuwie. Na oddziałach rekomendowane są chodaki medyczne, które pozwalają na zachowanie wygody i komfortu, nawet podczas wielogodzinnego dyżuru. 

Comments are closed.