W celu zrobienia okresowej lub częściowej szybkiej inwentaryzacji zakładu, stworzony został program do inwentaryzacji, który jest niezbędny do przeprowadzenia tychże działań.
Co zapewnia program do inwentaryzacji?
Program do inwentaryzacji wyposażenia pozwala w każdej chwili uzyskać dostęp do ważnych informacji, mających zapewnić prawidłowe zarządzanie firmą. Dzięki temu nie będzie wymagana zbyt duża ilość wprowadzanych danych. Ponadto czas potrzebny do inwentaryzacji znacząco się skróci.
W łatwy sposób będzie można uzyskać wydruk stanów po inwentaryzacji, a także różnic poinwentaryzacyjnych. W bardzo prosty i szybki sposób będzie można także dokonać integracji i wymiany danych z programem Excel, ERP lub FK. Program do inwentaryzacji wyposażenia wspomaga także obsługę kodów kreskowych i etykiet RFID.
Zalety programu do inwentaryzacji wyposażenia
Bez wątpienia sprawne oprogramowanie, a także oznaczenie środków trwałych, towarów, sprzętu, materiałów, narzędzi oraz wyposażenia kodem kreskowym lub RFID zdecydowanie skróci klasyczny spis. Podobnie będzie w przypadku sporządzania i uzgadniania stanów.
Dzięki wynikowemu raportowi różnic inwentaryzacyjnych otrzymamy aktualną lokalizację środka trwałego, a co za tym idzie przypisanego do niego użytkownika. Należy także wspomnieć, iż raport wykaże również różnice w odniesieniu do stanu księgowego.
Etapy szybkiej inwentaryzacji
Jak szybko i sprawnie dokonać inwentaryzacji wyposażenia? Przede wszystkim program ten zoptymalizowano do bardzo szybkiej i wyjątkowo efektywnej pracy. Jest to możliwe za sprawą kartoteki inwentarzowej oraz zbliżeniowym etykietom RFID i etykietom inwentaryzacyjnym z kodem kreskowym.
W drugim kroku możliwe jest dokonanie spisu z natury skanerem kodów kreskowych lub zbliżeniowym czytnikiem RFID. Program do inwentaryzacji zapewnia szybkie skanowanie środków trwałych i innych materiałów oraz narzędzi za pomocą skanera bezprzewodowego, a także przenośnego kolektora danych z czytnikiem kodów kreskowych i etykiet RFID.
W końcowym etapie inwentaryzacji wyposażenia można dokonać wydruku różnic inwentaryzacyjnych oraz aktualnych stanów magazynowych. Program, który generuje raporty, daje obszerny wgląd w stan majątku oraz zasobów firmy. W efekcie można otrzymać eksport danych do Excel, a także aktualne stany kartotek magazynowych lub inwentarzowych oraz poszczególne raporty powstałe w wyniku inwentaryzacji. Nie inaczej jest w przypadku różnic inwentaryzacyjnych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie program do inwentaryzacji wyposażenia.
Comments are closed.