Wszyscy wiedzą, że muszą posiadać ubezpieczenie OC. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, o co chodzi, jeżeli chodzi o pewne pojęcia. Jednym z takim pojęć jest “suma gwarancyjna”. Co to dokładnie oznacza? Co trzeba wiedzieć na ten temat? Oto kilka niezbędnych informacji.

Suma gwarancyjna – ogólnie

Ubezpieczenie OC powiązane jest z sumą gwarancyjną. Agent ubezpieczeniowy bardzo często może używać tego sformułowania. Ale o co tak naprawdę chodzi? Otóż jest to “określona w umowie ubezpieczenia kwota stanowiąca górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej”. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że mowa jest tu o różnych kwotach. Wszystko bowiem zależne jest od tego, czy mowa tutaj o szkodzie na osobie, czy też na mieniu. Należy wiedzieć, że od 2019 roku mowa jest o kwotach:

  • szkoda na osobie – 5 210 000 euro,
  • szkoda na mieniu – 1 050 000 euro.

Cena za ubezpieczenie OC

Nie da się za to ustalić jednej kwoty, jeżeli chodzi o składkę za OC. Można jednak powiedzieć, że za OC można zapłacić za jednym razem lub w ratach. Kwota składki uzależniona jest od wielu czynników. W tym chociażby od wieku kierowcy. Aby dowiedzieć się, gdzie można liczyć na najtańsze OC, warto udać się osobiście do agenta ubezpieczeniowego na rozmowę lub też można skorzystać z porównywarki internetowej. Dzięki temu każdy kierowca będzie wiedział, z jakiej oferty będzie najlepiej skorzystać – w szczególności, jeżeli będzie chciał dokupić do tego inne pakiety ubezpieczeniowe.

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/