Mówi się, że to właśnie depilacja laserowa jest jedną z najlepszych metod na usunięcie zbędnego owłosienia. Żadna inna metoda – od żyletek, przez rozgrzewanie wosku, aż po używanie profesjonalnych depilatorów nie jest tak efektywna i efektowna jak depilacja laserowa. Zapewnia ona długotrwałe pozbycie się wrastających włosków – nawet tych u samej podstawy naskórka!

 

Depilacja laserowa – charakterystyka całego zabiegu

Wiele osób, które usłyszały o depilacji laserowej zastanawia się dlaczego właśnie depilacja laserowa jest w stanie permanentnie usunąć wszystkie włosy. W końcu to tylko światło, które wędruje z lasera. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana. To światło nastawione jest na specjalną moc i długość fali dlatego różni się od światła dziennego, które na co dzień widzi każdy człowiek. Tak skoncentrowana wiązka światła jest w stanie ogrzać skórę co jest podstawą depilacji laserowej. Dokładnie światło i przekształcane jest w energię cieplną przez melaninę – barwnik skóry, którzy nagrzewa się do 65-75 stopni Celsjusza.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/

Rozgrzanie melaniny jest pośrednim kluczem do sukcesu depilacji laserowej. Taka temperatura nie sprzyja wzrostowi cebulek włosowych, które po prostu ulegają uszkodzeniu! Dzięki temu depilacja laserowa jest permanentna. Cebulki włosowe po zniszczeniu nie będą w stanie się odtworzyć, a więc włosy również nie odrosną co da efekt pięknej i gładkiej skóry na całe życie! Jedynym wymogiem jest skorzystanie z usług depilacji laserowej w fazie wzrostu – anagenu cebulki włosowej. Dlatego zabiegi powtarzane są regularnie w taki sposób, aby w końcu natrafić na fazę wzrostu cebulki.

 

Depilacja laserowa Szczecin

Jak widać można powiedzieć, że innowacyjnym i nowoczesnym zabiegiem jest właśnie depilacja laserowa. Szczecin jest miastem znajdującym się w północnej części Polski, w którym znajdują się profesjonalne salony depilacyjne – takie jak salony sieci depilacja.pl, z których usług warto skorzystać.

Comments are closed.