Płyty indukcyjne to dzisiaj jedne z najchętniej kupowanych sprzętów do polskich kuchni – są one proste w użyciu, dostępne w atrakcyjnych cenach i doskonale wpisują się w nowoczesny design pomieszczeń. Aby móc z nich jednak wygodnie korzystać konieczne są odpowiednie garnki na indukcję. Czym garnki tego typu różnią się od klasycznych garnków?

Jakie garnki na indukcję kupić?

Szukając idealnych garnków na indukcję przede wszystkim konieczne jest znalezienie kompletu dedykowanego na płyty indukcyjne – komplety takie rozpoznamy dzięki symbolowi cewki indukcyjnej. Niezwykle ważne jest wybranie kompletu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb: projektanci proponują komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Pamiętać należy, że pokrywki traktowane są jako osobne elementy kolekcji! Kupując garnki na indukcję warto również zwrócić uwagę na wielkość pól grzewczych w posiadanej kuchence – konieczny jest wybór garnków, które idealnie będą pasować średnicą do tych pól. Pozwoli to na zmniejszenie ubytku energii. W przypadku garnków na indukcję warto również zwrócić uwagę na ich dno – jest ono kilkuwarstwowe. Uchwyty i rączki, które nie przewodzą ciepła, są dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników.

Jak budowane są garnki na indukcję?

Garnki na indukcję tworzone są z różnorodnych materiałów: może być to ceramika, żeliwo, stal nierdzewna. Zdecydowanie najpopularniejszymi są dzisiaj garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. W przypadku garnków stalowych w ich dnach znajdują się aluminiowe dyski, które pozwalają na lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze gotowanie i oszczędność energii.

 

 

Comments are closed.