Mimo tego, że styl skandynawski szturmem opanował nasze mieszkania już kilka lat temu, jego pozycja lidera wciąż jest niezachwiana. Czym charakteryzuje się styl wnętrzarski, który skradł serca estetów na całym świecie? Sprawdź!

Kolorystyka

Skandynawia kojarzy Ci się z chłodem? Nie daj się zwieść pozorom! Mieszkania Duńczyków, Norwegów i Szwedów są przeciwwagą dla ostrego klimatu. Wnętrza mieszkań skandynawskich są przestronne i jasne. Dominują w nich jasne kolory z bielą, beżem i szarością na czele oraz naturalne materiały – drewno, kamień, bawełniane tekstylia. Kuchnia przeważnie połączona jest z salonem.

Meble

Styl skandynawski określić  można mianem ocieplonego minimalizmu. Wyposażenie łączy w  sobie prostotę z naturalnością. Zgodnie z zasadami wyznawanymi przez mieszkańców północnej części Europy, mieszkanie ma przede wszystkim służyć domownikom i gościom oraz sprzyjać odpoczynkowi w rodzinnym gronie. Ważną częścią każdego domu jest więc jadalnia z dużym, solidnym stołem oraz salonowy komplet wypoczynkowy. Ważną rolę odgrywają tutaj dodatki. Na ścianach nie może zabraknąć ramek z rodzinnymi zdjęciami, na komodach świec i kwiatów doniczkowych, na podłodze miękkiego dywanu w geometryczny, skandynawski wzór, a na kanapie – poduszek i ciepłego pledu. Nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami – im więcej naturalnego światła wpadnie do środka, tym lepiej!

Gdzie szukać mebli?

Wycieczka po sieciowych sklepach meblowych okazała się mało satysfakcjonująca? Z pomocą wszystkim estetom szukającym wyjątkowych mebli przychodzi Internet, a dokładnie – strona onemarket.pl. W rozbudowanym sklepie internetowym znajdziesz ogrom niebanalnych mebli, dzięki którym stworzysz w swoim mieszkaniu ciepły, przytulny zakątek przywołujący na myśl Skandynawię. 

Comments are closed.