Zbliża się czas wymiany oleju w silniku samochodu? Nie zwlekaj dłużej. Zakup oleje najlepszej jakości w sklepie motoryzacyjnym DbamToMam.pl. Znajdziesz tu oleje klasyczne lub ceramiczne do silnika auta, oleje motocyklowe lub do samochodów ciężarowych i dostawczych. Szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach na rynku.  Na DbamToMam.pl wybierzesz lepkość, pojemność klasyfikację jakościową i specyfikację producenta. Dzięki czemu łatwo znajdziesz to, czego szukasz. Zapoznaj się z pełną ofertą sklepu i skup się na swojej pasji, czyli dbaniu o pojazd.

Ceramiczne oleje silnikowe. Lepsze niż klasyczne?

Oleje ceramiczne do silnika charakteryzują się tym, że są to preparaty najnowszej generacji. Zastosowana w nich technologia, pozwala na osiąganie lepszej wydajności pojazdu. Ich przewaga nad klasycznymi olejami wynika z lepszych właściwości smarnych, które pozwalają wydłużyć żywotność jednostki napędowej i wszystkich jej podzespołów. Dodatkowo, oleje ceramiczne zmniejszają zużycie paliwa i tworzą powłokę, która chroni silnik podczas znaczących obciążeń. Oleje te mogą być stosowane w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych. Będą dobrym rozwiązaniem w starszych autach, których jednostki napędowe są mocno wysłużone i wymagają szczególnej ochrony. 

O czym należy pamiętać przy wymianie oleju?

Przede wszystkim o jego regularnej zmianie. Maksymalnie po przejechaniu 15 tys. km. Warto również przed wymianą zastosować płukankę silnika, która skutecznie pozbędzie się powstałego nagaru i zanieczyszczeń z jego elementów. Dzięki temu mamy pewność, że stary olej zostanie całkowicie wymieniony. 

Kierowcy nie powinni zwracać uwagi na cenę olejów. Zazwyczaj jest tak, że atrakcyjna cena spowodowana jest tym, że ma on w sobie znacznie mniej właściwości i dodatków uszlachetniających niż preparaty z wyższej półki. Stosowanie takiego oleju może wpływać na gorszą wydajność elementów jednostki napędowej. Więcej porad uzyskasz na stronie dbamtomam.pl

 

Comments are closed.