Chcąc zagwarantować sobie i bliskim wyjątkowy wypoczynek blisko natury wystarczy odpowiednio zaaranżować nasz taras czy ogród. Producenci proponują nam dzisiaj szeroki wybór ciekawych mebli ogrodowych, w tym również kokon ogrodowy – to obecnie jeden z najciekawszych i najchętniej wybieranych elementów do aranżacji przestrzeni wypoczynkowej blisko domu. Dlaczego?

Kokon ogrodowy – postaw na innowacje!

Nowoczesne ogrodowy czy tarasy spełniają dzisiaj kilka ról – są to miejsca wypoczynkowe, ale nierzadko też przestrzenie, gdzie podajemy posiłki, podejmujemy naszych gości. Takie miejsce to też idealne pole do zabaw dla dzieci. Aby nasz taras mógł spełniać wiele funkcji konieczne są odpowiednie meble – najczęściej wybierane to klasyczne komplety wypoczynkowe z technorattanu. Chcąc nieco przełamać klasyczne rozwiązania warto wybrać elementy, które podniosą estetykę przestrzeni – jednym z nich jest bez wątpienia kokon ogrodowy

Kokon ogrodowy to nic innego jak wisząca huśtawka, która nie tylko pozwoli na podniesienie estetyki otoczenia, ale też sprawi, że możliwe stanie się… bujanie w obłokach! Kokon ogrodowy jest meblem o wszechstronnym użytkowaniu – w czasie lata urozmaici taras czy ogród, jesienią i zimą możemy bez trudu wnieść go do domu i dalej cieszyć się z jego zalet. Kokon ogrodowy oparty jest na aluminiowym stelażu – zastosowanie aluminium pozwoliło na zagwarantowanie znacznie niższej wagi mebla, przez co jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. 

Kokon ogrodowy z technorattanu

Czym pokryty jest wierzch mebla jakim jest kokon ogrodowy? Meble ten wykonany jest z plecionki technorattanowej – jest to tworzywo syntetyczne, o wysokiej odporności na ścieranie oraz zmienne warunki atmosferyczne. Ważne jest to, że nieporowata struktura technorattanu nie chłonie wilgoci czy brudu, przez co jego czyszczenie nie sprawia problemu. Technorattan dostępny jest w szerokim wachlarzu kolorystycznym. 

Comments are closed.